۸ راز زیباتر شدن با عسل

قبل از استفاده عسل و پی بردن به این رازهای ساده اما عالی مطمئن شوید که به عسل حساسیت ندارید.

۱- ماسک صورت با عسل (ماسک عسل):

عسل خالص را روی  صورتتان بمالید و اجازه دهید که عسل روی پوستتان به مدت پانزده دقیقه بماند تا کامل خشک شود سپس صورتتان را با آب گرم بشویید.

۲- حمام عسل:

برای داشتن پوستی روشن، نرم و مرطوب در استحمام بعدی تان از مقداری عسل استفاده کنید. عسل را روی پوستتان بمالید و اجازه دهید عسل روی پوستتان خشک شود به گونه ای که به راحتی و نرمی دست شما روی پوستتان حرکت ‌کند سپس پوستتان را با آب بشویید. این کار گردش خون عالی، زیبایی و روشنی پوستتان را به ارمغان می آورد.

۳- وان آب گرم و عسل:

یک چهارم تا یک دوم پیمانه عسل به آب وان اضافه کنید و پوستی خوشبو و نرم را تجربه کنید.

۴- ماساژ و عسل:

مخلوط یک قاشق چای خوری عسل و کمی پودر بادام و ماساژ آن روی پوست صورت و سپس شستن این معجون با آب گرم برای پوست عالی می باشد.

۵- عسل به عنوان تمیز‌کننده روزانه صورت:

یک قاشق چای خوری عسل را با پودر شیر مخلوط کنید تا محلولی بدست آید از این محلول به عنوان تمیز کننده مواد آرایش و زدودن کثیفی پوست صورت استفاده کنید و سپس با آب گرم صورتتان را شستشو دهید.

۶- عسل و موهای درخشان:

برای داشتن موهایی براق یک قاشق چای خوری عسل را با  آبلیموی تازه فشرده شده و یک لیتر آب گرم مخلوط کنید. موهایتان را با شامپوی همیشگی تان بشوید و بعد از مخلوط فوق برروی موهایتان بریزید. بگزارید موهایتان به صورت نرمال خشک شود، نیازی به شستن مخلوط عسل نیست.

۷- عسل و نرم‌کننده مو:

مخلوط یک دوم فنجان عسل و دو قاشق سوپخوری روغن زیتون برای داشتن موها و پوست سری سالم مفید است. مخلوط عسل را روی موهایتان بمالید موهایتان را با روکشی ببندید و اجازه دهید برای سی دقیقه روی سرتان بماند. بعد از سی دقیقه شامپو بزنید و طبق معمول موهایتان را بشویید.

۸- عسل و جوهر پوست:

برای سفتی، نرمی و مرطوب بودن پوستتان از مخلوطی از هسته پوست گرفته شده یک سیب و یک قاشق سوپخوری عسل استفاده کنید. آنقدر مخلوط  عسل را هم بزنید تا نرم شود و روی پوست صورت بمالید و بگزارید برای پانزده دقیقه باقی بماند. سپس مخلوط عسل روی صورتتان را با آب گرم بشویید. با نکات زیبایی گفته شده در بالا می‌توانید محصولات زیبایی بسیار مفید و ساده ای را در منزل تهیه کنید. عسل یک محصول عالی در زیبایی است چرا که شامل آنزیم‌ها، ویتامین‌ها، و موادمعدنی زیادی است. دقت کنید برای تهیه محصولات زیبایی مطمئن شوید عسل خریداری شده‌تان صد در صد خالص باشد.

social position advance

انتشار مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *