عسل، قویترین آنتی بیوتیک طبیعی !

عسل و خود درمانی بوسیله‌ی آن، آنتی بیوتیک طبیعی

عسل حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی است، که از آن ها در شکرهای تصفیه ‌شده‌ ی ما خبری نیست. این باعث می شود عسل ماده ای بسیار شیرین و برای سلامتی مفید باشد. این ماده همواره در بین ملت های مختلف به عنوان داروی سنتی برای درمان زخم و سوزش معده استفاده شده است. تحقیقات غربی‌‌ها نشان می دهد که عسل رشد باکتری بوجود آورنده ‌ی زخم معده را متوقف می کند. کافئیک اسید موجود در عسل از بروز سرطان روده بزرگ جلوگیری می کند. تنها نکته ای که باید در مصرف آن توجه داشت این است که باید از خوراندن آن به بچه‌‌های کمتر از یک سال پرهیز کرد، زیرا ممکن است شهد خام حاوی بوتولیسم (باکتری عامل مسمومیت حاد غذایی) باشد.

عسل و درمان بیماری های شایع

۱- پیشگیری از سرماخوردگی:

مخلوط یک قاشق عسل در نصف استکان آبلیمو، در آغاز پیدایش علائم سرماخوردگی سبب بهبود سریع شما می گردد.

۲- کمک اولیه برای درمان زخم ها:

برای درمان سوختگی‌ها و زخم‌ها میتوان از گاز پانسمان آغشته به عسل استفاده کرد. همچنین برای تسکین درد ناشی از نیش حشرات و جلوگیری از بروز عفونت مفید است.

۳- تسکین دهنده‌ی درد گلو:

گلو درد خود را با مصرف یک قاشق چای خوری عسل بهبود ببخشید.

۴- درمانی برای آلرژی‌ها:

برای رفع حساسیت‌ها مصرف روزانه‌ ی یک قاشق چایخوری عسل تازه و پالایش نشده بسیار مفید است.

۵- سرفه را از بین ببرید:

برای مهار سرفه های آزاردهنده در یک گلابی سوراخی ایجاد کنید و پوست آن را بکنید. مقداری عسل در وسط گلابی بریزید و آن را به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزید. سه مرتبه در روز از این غذا مصرف کنید تا شش هایتان قوت بگیرند.

در روشی دیگر، می توانید وسط شلغم را خالی کرده مقداری عسل داخلش بریزید، بعد از ۲۴ ساعت، محتوای داخلی آن را میل کنید.

۶- درمان یبوست:

بعد از اینکه صبح از خواب بیدار شدید، به مدت ۱۲ روز آب ولرم را همراه ‌یک قاشق غذاخوری عسل، قبل از صبحانه با شکم خالی میل کنید.

ارمغان سلامتی(موم کندو و عسل)

این دو محصول زنبور عسل شما را شگفت زده خواهند کرد. عسل سرشار از ویتامین‌ها، مواد معدنی، آنزیم ها و آمینواسیدها است، و نشاط و انرژی شما را دو چندان خواهد کرد. همچنین کبد را از ترکیبات سمی‌حفظ می کند و برای مردان دارای بیماری پروستات بسیار مفید است. پروپولیس به عنوان لایه ای محافظ در برابر هجوم میکروبها و سایر ارگانیسم ها عمل میکند. این ماده باعث مصونیت در برابر بیماری‌ها می شود. سرشار از فلاونویید ها و آنتی اکسیدان‌ها و همچنین ماده‌ای اشتعال ناپذیر است. همچنین دارای مقادیری Terpenoid است که خود ضد ویروس، ضد باکتری و ضد قارچ محسوب می شود. این ماده را میتوان در عسل های غنی شده از پروپولیس یا کپسول های حاوی پروپولیس یافت. پروپولیس در زبان فارسی تحت عنوان بره‌موم شناخته می‌شود.

از دیگر محصولات زنبور عسل، غذای ملکه (Royal Jelly) است. غذای ملکه یا ژل رویال، در فرهنگ های آسیایی به عنوان افزایش دهنده‌ی طول عمر شناخته میشود (زنبور ملکه عمری به مدت ۵ تا ۷ سال دارد. در حالی که زنبور کارگر تنها ۵ تا ۷ هفته عمر میکند. وقتی زنبور ملکه مثل زنبورهای کارگر تغذیه شود، همانند آنها طول عمری معادل ۵ تا ۷ هفته خواهد داشت. بنابراین تعجبی ندارد که غذای ملکه در آسیا به عنوان ماده‌ی طول عمر تقدیس میشود) ژل رویال را میتوان به صورت مکمل در فروشگاه‌های مواد غذایی سلامتی و همچنین در داروخانه‌ها یافت. همچنین میتوانید ژل رویال را از فروشگاه ما تهیه فرمایید. گفته شده که برای ایجاد مصونیت، نشاط و شادابی در زندگی و افزایش نیروی مردانگی مصرف میشود. این ماده سرشار از ویتامین و کلاژن است. کلاژن پروتئینی است که با افزایش سن، از مقدار آن در بدن به طور پیوسته کم میشود. همچنین این ماده در مبارزه با سرطان‌ها بسیار موثر است به ویژه سرطان‌های بدخیم.  این ماده حاوی پروتئینی ضد باکتری، به نام رویالیزین است. رویالیزین محافظی قدرتمند در برابر تعداد زیادی باکتری‌ها از جمله استرپتوکوکوس و استافیلوکوکوس است. این ژل، با خاصیت درمانی فوق العاده مخصوص مصرف زنبورهای ملکه است.

 

این‌ها تنها بخشی از خواص عسل و بیماری‌های قابل درمان با آن می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبلاگ ما مراجعه نمایید.

بنابراین، عسل، قویترین آنتی بیوتیک طبیعی می‌باشد!

social position advance

انتشار مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *