آیا رنگ عسل ملاک کیفیت آن است؟

عقاید و باورهای زیادی در رابطه با رنگ عسل وجود دارد که اغلب آن ها صحیح نمی باشند و مبنای علمی ندارند. در این مقاله سعی کردیم دلایل اصلی تفاوت رنگ عسل ها را بیان کنیم تا با آگاهی بیشتر این محصول را خریداری نماییم.

در تمام دنیا گونه های مختلفی از گلها و درختان وجود دارند که زنبور عسل به جمع آوری شهد آنها می پردازد. شهد شکوفه های هرکدام از این گلها و درختان دارای رنگ ،عطر و خواص دارویی منحصر به فرد خود می باشد که در نتیجه باعث تغییر رنگ، عطر و خواص عسل بدست آمده از آنها می گردد.

به همین منظور شهد عسل دارای رنگهای گوناگون از روشن آبگون تا قهوه ای تیره و سیاه میباشند که این طیف گسترده رنگ، رابطه ای با کیفیت عسل ندارد. یعنی نمیتوان نتیجه گرفت که عسل تیره با کیفیت تر از عسل روشن و یا بالعکس است.

به عنوان مثال نوعی شهد در منطقه بلوچستان و آفریقا برداشت میشود که حاصل شکوفه های درخت اقاقیا است که رنگ عسل آن زلال آبگون می باشد و جزو کمیاب ترین و مرغوب ترین عسل های جهان است و از طرفی عسل کُنار و عسل آویشن و عسل شاه بلوط نیز در ایران تولید میشود که رنگ آنها عقیقی و جیگری و تیره رنگ است که آنها نیز جزو محصولات مرغوب محسوب میشوند.

در کشور ما اکثر مردم تمایل به خریدن شهدهای تیره رنگ دارند که این امر باعث سوء استفاده افراد سودجو در تغییر رنگ عسل ها با استفاده از رنگ های شیمیایی و همچنین حرارت دادن غیر اصولی آن‌ها شده است،

بنابراین رنگ، طعم و خواص عسل ها با توجه به پوشش گیاهی منطقه و نوع شهد گیاهی که زنبور از آن تغذیه کرده متفاوت است.

همچنین باید دانست که نوع نژاد زنبور در تغییر رنگ، عطر و خواص عسل نقشی ندارد، و تنها نوع نژاد آن ها در پرکاری و کم کاری از نظر جمع آوری شهد تاثیر گذار است.

و در آخر توصیه میشود هیچ گاه رنگ عسل را مبنای کیفیت آن قرار نداده و با خرید آگاهانه عسل، سلامت خود و خانواده خود را تضمین نمایید.

social position advance

انتشار مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *