آیا عسل شکرک زده، عسل تقلبی است؟

عسل رس کرده یا شکرک زده یکی از نقاط مبهمی است که مشتریان را دچار سردرگمی کرده و اغلب افراد پس از مشاهده این پدیده، تصور می کنند که عسل تقلبی تهیه کرده اند. نگرانی اصلی مشتریان معمولا همین موضوع می‌باشد، به همین جهت سعی کردیم در این مقاله نکاتی را مورد بررسی قرار دهیم تا ابهامی در این موضوع باقی نماند.

معمولا عسل ها پس از مدتی سفت شده یا اصطلاحا شکرک می زنند و مصرف کنندگان تصور می کنند که این نوع از شهد عسل تقلبی است و به علت مخلوط بودن با شکر به این صورت در امده اند. باید تاکید کرد که بسیاری از انواع این محصولات نیز حتی مدت کوتاهی پس از استخراج، شکرک زده و این مساله ارتباطی به تقلبی بودن آن ندارد، بلکه نشانگر آن است که عسل طبیعی بوده و به هیچ وجه با شکر مخلوط نشده است. داد و ستد عسل طبیعی در بازار، فقط بر با عسل رس کرده انجام می شود و هیچ خریداری ریسک خرید شهد مایع را نمی کند. در کشور ما فروشندگان خرد و مصرف کنندگان معمولا شهد مایع را مرغوب تر می دانند ولی در کشورهای اروپایی، شهد کریستالیزه شده یا شکرک زده را ترجیح می دهند.

به طور کلی عسل پس از مدتی شکرک خواهد زد. برخی از انواع عسل ها در هفته های دوم و سوم و بعضی بعد از دو یا سه ماه پس از استخراج و بعضی از انواع آن پس از چندین سال شکرک می زنند. بنابراین نگران محصول شکرک شده خود نباشید.

اما واقعیت این است که درصدی از محصولات موجود در بازار واقعا تقلبی می‌باشند. سعی می‌کنیم در مقاله ای دیگر نحوه تشخیص آن را توضیح دهیم.

 

علل رس کردن:

۱- نوع گل در منطقه

۲- طرز استخراج شهد و نحوه فیلتر کردن آن

۳- طرز نگهداری عسل (رطوبت و درجه حرارت)

۴- حرارت دادن در ظرفهای دو جداره

۵- تغیر نسبت قندها

۶- نسبت درصد آب موجود در عسل

 

پس از شکرک زدن این محصول، می‌توانید برای برگرداندن به حالت اولیه، آن را در دمای حدودی بین ۴۰ تا ۶۰ درجه سانتی گراد قرار دهید و بعد از چند ساعت عسل طبیعی شهد را مصرف کنید.

همچنین بعضی از افراد عسل را بصورت رس کرده مصرف می‌کنند، شما هم آن را امتحان کنید، ممکن است خوشتان بیاید!

social position advance

انتشار مقاله

دیدگاه (1)

  • همایون Reply

    مطلب بسیار خوبی بود.ممنون

    ۲۳ مرداد ۱۳۹۷ at ۴:۲۲ ب.ظ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *