بره موم چیست؟

بره موم

بره موم (Propolis) تنها آنتی بیوتیک فوق العاده قوی در طبیعت می باشد که زنبور عسل آنرا از ترکیب صمغ بعضی از گیاهان, شهد گل, موم و گرده گل درست می کند. زنبور بره موم را جهت ضد عفونی و اندود کردن کندو به کار می برد و جالب است بدانید که زنبور این ماده را در دهانه ورودی کندو قرار می دهد تا هنگام رفت و امد بتواند پاهای خود را با آن ضد عفونی نماید. رومیان و یونانیان باستان بره موم را جهت درمان عفونت و تب و همچنین التیام زخمهای مجروحان به کار می برند.
ضد باکتری, ویروس, قارچ و التهاب است و همینطور آنتی بیوتیک و آنتی اکسیدان می باشد و آنرا می توان جایگزین آنتی بیوتیک های شیمیایی نمود به این دلیل که دارای عارضه جانبی نبوده و همچنین باکتری هایی که به مواد شیمیایی مقاوم هستند را به راحتی از بین می برد.
بره موم سرشار از ویتامینها, املاح, اسید های آلی و ریبوفلاونوییدها که فعال کننده ویتامین C هستند و از LDL اکسید شده جلوگیری میکند می باشد.
مقدار ریبوفلاونوییدهای داخل بره موم ۵۰۰ برابر بیشتر از پرتقال است. به استثناء ویتامین K، دارای تمام ویتامین های شناخته شده و چهارده ماده معدنی لازم برای بدن به جز سولفور می باشد.
برای درمان بیماریهای چون حساسیت, خون مردگی, سوختگی, کوفتگی, زخم, سرطان, خستگی, مشکلات تنفسی, جوشها, اختلالات پوست, سرفه, عفونت, سرما خوردگی, آنفولانزا, فشار خون و نقصان گردش خون, زونا, جراحات کبدی به کار گرفته می شود.
طریقه مصرف: طریقه و میزان مصرف بستگی به تجویز پزشک و بیماری متفاوت می باشد. این ماده به طرق مختلفی مصرف میشود، جویدن خود ماده، عصاره، کپسول و … تجویز می شوند. بطور عمومی جویدن این ماده راحت نیست و مواد کمتری را آزاد می کند. اما عصاره و کپسول بیشترین مواد موثر بره موم را استخراج می کنند.
عصاره آبی بره موم: دو قاشق قبل از هر وعده غذایی
عصاره الکلی بره موم: مقدار ۱۰ قطره در لیوان محلول آب و عسل
کپسول بره موم: ۱ عدد کپسول به همراه یک لیوان محلول آب و عسل

مصرف برای کسانی که بیماری خاصی ندارند هم توصیه می شود، این ماده سیستم ایمنی بدن را قوی می کند و از بیماری های زیادی جلوگیری می کند.

social position advance

انتشار مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *